Navodila za angleško bralno značko za 6., 7., 8., in 9. razred

Dragi učenci,

da bi letošnjo angleško bralno značko lahko opravili prav vsi, četudi knjig nimate doma, vam učiteljice ponujamo drugačno možnost. Zgodbe lahko preberete na spletu.

Stran STORY STAR ponuja veliko zanimivega branja.

Izbirate lahko med neštetimi neleposlovnimi zgodbami iz resničnega življenja in leposlovnimi, izmišljenimi zgodbami.

Razvrščene so v različne zvrsti in pripovedujejo o najrazličnejših temah.

Zgodbe so napisali otroci, najstniki in odrasli in tudi namenjene so otrokom, najstnikom ter odraslim.

Da bi brali, kar vas zanima, si pred branjem odprite zavihke Category, Subcategory, Theme ter Subject in jih preglejte, nato pa izberite naslov.

Izberite besedilo, ki je primerno vašemu razumevanju jezika.

Prebrati je potrebno skupno 5 knjig oziroma zgodb.

In še navodila za delo po branju:

O prebrani zgodbi tako kot do zdaj narediš izdelek. Zapišeš ga v zvezek. Oblikuj ga tako:

• Napiši točen naslov zgodbe.
  • Izpiši 20 besed in jih prevedi s pomočjo PONS-ovega slovarja (klikni na besedo: PONS)
  • Izpiši povedi, v katerih si našel besede.
  • Opiši eno osebo ali dogodek

Morda vam bo všeč tudi...